Mi az amit befogadok és mi az amit kint hagyok

Először érdekes felfedezésre vágytam. Számomra teljesen új emberek léptek be az életembe, új szokásokkal, új életstílussal. Elején ez izgalmas érdekes. De ekkor még igazából csak a felszínen lubickól az ember. Ami tele van új információkkal. Egymás felfedezésével. A kaland mélyebb része akkor kezdődik, amikor már az életünk részévé lesz. Hiszen ahogy korábban is írtam barátokat kapjuk a társunkkal. Bizony szokásokkal, normákkal értékrendszerekkel rendelkeznek ezek a mikroközösségek. A mindennapi életünkbe pedig nem biztos, hogy minden belefér. A kérdés csak az, hogy ezt hogyan tudjuk tisztázni a társunkkal. Tud e elég megértő lenni, hogy értünk engedjen azokból a kötelékeiből ami korábban akár több éven át összekötötte a barátaival. Azt gondolom, hogy ha helyette értékesebb magasabb rendű érték lép akkor ez áthidalható. De ha alternatíva nélkül kívánjuk a társunkat kiemelni a saját környezetéből, vagy bármely elemét változtatni, az problémával fog párosulni. Nálunk belépett a kapcsolatba egy értéket emelő dolog. Az pedig a család volt. A páromnak egész életében egy dolog hiányzott az életéből az a család, amit velem együtt meg tudott teremteni, így engedni is tudott azokból ami már esetlegesen nem fért bele a közös életünkbe. Mondthatom szépen csiszolódtunk és formálódtunk. Régi már oda nem illő értékeket kiemeltünk mind a ketten és az újakat együtt formáltuk. És ez akár vegyes házasság, akár síma házasság mindenhol fontos állomás egy pár életében. Ha kiemelni kívánunk a korábbi életünkből helyettesíteni kell egy új értéket teremtő és beilleszthető elemmel.

©1054.Budapest, Honvéd u. 3.  e-mail: eselyegyesulet@gmail.com
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen!