Mitől több egy Vegyes Házasság?


Többször kérdezték tőlem, hogy mi fogott meg a férjemmel kapcsolatban? Annyi gondolat jön elő e kérdéssel. Volt ki féltett, leginkább a szűk családi köröm. Roma férfival kötöm össze az életemet, aki mellesleg még művész is. Nem leány anyák, apák álma azért valljuk be.

Azt gondolom, hogy egy vegyes házasság tele van plusz impulzusokkal. Ahogy korábban is írtam azon kívül, hogy egymást ismeri meg a pár, azon felül egymás kultúr közegébe lépnek be. Ezzel a kapcsolattal eljutottam oda ahova akartam. A történet minden szereplője tanúja ennek a  fejlődésnek. A családom, a barátok. Tartalmasabbá vált az idő előrehaladtával a szövetségünk. Hangsúlyt kapott az a fogalom, hogy tisztelet és mély szeretet.  Ami az elején egy magasztos csoda később az akár teherré is válhat a párok között ami elindíthat egy fordulatot. Ami fontos megmarad, ami felesleges végleg eltűnik. Pontosan a fokozott intenzitás miatt. Erről beszéltek nekem nők, akik vegyes házasságban élnek vagy éltek. A túlzott törődés által elveszítheti az ember az egyediségét.  A kettő közötti egyensúlyra kell törekedni. Fejlődni egyedül nem lehet egy kapcsolatban, ahhoz társak kellenek, de olykor szükség van arra is hogy magunk tudjunk maradni egy házasságban. Nálunk  ha probléma merül is fel a megoldásokat keressük a vádak vagy egymás bántása helyett. Azt a pluszt amit nyújt egy ilyen házasság, úgy gondolom azzal két bűvös szóval lehet egyensúlyban tartani, ami nem más, mint a feltétel nélküli szeretet és egymás iránti tisztelet. Ha ezek jelen vannak, minden áthidalható, minden megoldható. Soha nem tépjük le az éretlen gyümölcsöt mindig hagyjuk megérni, így van ez a kapcsolatainkban is, hagyni kell megérni a helyzeteket, és csak akkor nyúlunk  hozzá.


©1054.Budapest, Honvéd u. 3.  e-mail: eselyegyesulet@gmail.com
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen!